Witaj!

Strony (2):
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubezpieczenie turystyczne?
#1
Czy jadąc za granicę trzeba wykupić ubezpieczenie turystyczne, czy wystarczy tylko posiadać kartę EKUZ?
 Odpowiedz
#2
Jeżeli ktoś często wyjeżdża, to całkiem fajna opcja. Nie wiem tylko na jakiej zasadzie działają, bo pierwsze słyszę o ubezpieczeniach turystycznych (może dlatego, że z nich nie korzystam).
 Odpowiedz
#3
Ja mogę polecić porównywarkę Wakacyjna Polisa, bardzo wygodna i użyteczna. A ubezpieczenie turystyczne jest dość ważne, bo może nawet uratować nam życie, bo jednak za granicą nikt za darmo nas nie będzie leczył.
 Odpowiedz
#4
Jeżeli ktoś dużo podróżuje (może i nawet całymi rodzinami), to faktycznie może to być całkiem fajna opcja.
 Odpowiedz
#5
No ok, ale po co takie dodatkowe ubezpieczenie skoro ma się ta kartę EKUZ? Bo nie rozumiem, chyba?
 Odpowiedz
#6
Może ta karta nie obejmuje wszystkiego? (zgaduję)
 Odpowiedz
#7
Karta EKUZ daje Ci możliwość korzystania z opieki zdrowotnej na terenie UE, to po pierwsze. A po drugie tylko w nagłych przypadkach. A ubezpieczenie prywatne daje Ci możliwość skorzystania z wielu innych pomocy. To głównie określa umowa ubezpieczenia.
 Odpowiedz
#8
To czy w takim razie, ulegając jakiemuś poważniejszemu wypadkowi, karta nie daje "ochrony", ale ubezpieczenie turystyczne już tak?
 Odpowiedz
#9
Jeśli jesteśmy na terenie UE to pomoc zostanie nam udzielona, ale często w razie wypadku koszty hospitalizacji, czy transportu są bardzo wysokie. Dlatego może się okazać, że będzie trzeba oddać za nie NFZ. A przy wykupieniu ubezpieczenia dodatkowego mamy wyższą kwotę ubezpieczenia, więc w razie co ona pokryje koszty związane z leczeniem. Zobacz sobie na tej wakacyjnej polisie tam dokładnie pokazuje jaka kwota ubezpieczenia jest za daną wysokość składki. Koszty nie są duże za takie ubezpieczenie, więc lepiej nie ryzykować.
 Odpowiedz
#10
Kurcze. W sumie dobrze wiedzieć, że istnieje coś takiego bo fakt faktem, nigdy nie wiadomo co może się przytrafić za granicą.
 Odpowiedz
Strony (2):


Skocz do: