Witaj!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobry koncentrator tlenu
#1
Czy ktoś z was jest w stanie pomóc mi odnaleźć się w temacie koncentratorów tlenów? Muszę zdobyć takie wspomaganie dla bliskiej osoby. Ofert na rynku jest całkiem sporo i w różnych cenach. Zależy mi na dobrej jakości, więc pewnie koncentrator tlenu Oterapia, który znalazłam, będzie punktem wyjścia. Mimo to proszę o jakieś informacje.
 Odpowiedz
#2
Nie piszesz zbyt wiele na temat tego, do czego potrzebujesz koncentrator tlenu. Można tego typu sprzęt wypożyczyć. Chory ma szansę tanio wypożyczyć dobry sprzęt, jeżeli jest dostępny. Można go też kupić, jeżeli potrzebny jest jako wspomaganie. Rozpiętość cen i sprzętu jest duża. Koncentrator tlenu Oterapia o którym piszesz nic mi nie mówi, więc może wystarczy skoro go już znalazłeś.
 Odpowiedz
#3
(06-14-2018, 10:10 AM)Tsumi napisał(a): Nie piszesz zbyt wiele na temat tego, do czego potrzebujesz koncentrator tlenu. Można tego typu sprzęt wypożyczyć. Chory ma szansę tanio wypożyczyć dobry sprzęt, jeżeli jest dostępny. Można go też kupić, jeżeli potrzebny jest jako wspomaganie. Rozpiętość cen i sprzętu jest duża. Koncentrator tlenu Oterapia o którym piszesz nic mi nie mówi, więc może wystarczy skoro go już znalazłeś.

No właśnie nie jest tak idealnie. Mimo duszności, które wymagają właśnie wspomagania, dostaliśmy tylko informację o tym, że możemy taki sprzęt wypożyczyć lub kupić. Nikt nie jest w stanie powiedzieć, czy będzie potrzebny przez rok, czy pięć. Koszt wypożyczenia 120 zł na miesiąc z tego, co udało mi się ustalić. Przy długim okresie mogą wystąpić problemy. Uważam, że to sporo. Z wyszukiwarki mam właśnie ofertę Oterapia http://oterapia.pl/oferta/koncentrator-t...apia-olv-5 i to na teraz jedna z sensowniejszych propozycji tym bardziej że możliwości są ograniczone.
 Odpowiedz
#4
Najprościej jest kupić koncentrator dla siebie jeżeli leczenie ma potrwać chociaż kilka miesięcy. Finalnie jednak musisz po prostu przeliczyć, co ci się będzie bardziej opłacało, jeżeli jest cień szansy, że leczenie potrwa kilka miesięcy.
 Odpowiedz
#5
Dziękuję za twoją pomoc. Wstępnie udało mi się dowiedzieć, że chodzi o doraźną pomoc nawet przez kilka miesięcy. Kupiliśmy ten koncentrator stacjonarny z Oterapia i już pracuje.
 Odpowiedz
#6
Jakie efekty daje leczenie tlenem? Czytałem kilka specyfikacji koncentratorów typu OLV-B1 i artykułów. Z tego, co piszą, tlenoterapia pomaga także na astmę. To prawda? Gdzie szukać informacji na ten temat?
 Odpowiedz
#7
(08-10-2018, 11:14 AM)maksik napisał(a): Jakie efekty daje leczenie tlenem? Czytałem kilka specyfikacji koncentratorów typu OLV-B1 i artykułów. Z tego, co piszą, tlenoterapia pomaga także na astmę. To prawda? Gdzie szukać informacji na ten temat?

Na pewno źródłem wiedzy będzie lekarz to nie ulega wątpliwości. Tlenoterapia to forma leczenia i raczej stosowanie go na własna rękę bez konsultacji z lekarzem może być tak samo niebezpieczne jak przyjmowanie leków. Tlenoterapia jest wskazana przy wielu chorobach niewydolności oddechowej w tym astma czy rak płuc. Ale ja bym raczej sama bez wiedzy lekarza nie podejmowała takiej terapii. A jeśli lekarz już Ci zalecił to też powinien dokładnie określić ile i jak tlen musisz zażywać. Oczywiście na Oterapia.pl czy innych stronach przeczytasz informacje, ale wiedza pozyskana od lekarza będzie najpewniejsza.
 Odpowiedz


Skocz do: