Witaj!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak się zdrowo odżywiać?
#1
Wiadomo, że zdrowa i pełnowartościowa dieta jest bardzo ważna do normalnego funkcjonowania człowieka. Pytanie tylko jak takie zdrowe odżywianie pogodzić np. z pracą zawodową. Bo byłam u Dietetyka, mam rozpisaną dietę i kaloryczność. Ale przez to, że praktycznie cały dzień jestem poza domem nie mam nawet jak sobie takich posiłków zdrowych przygotować o jedzeniu nie wspomnę. Jak wy sobie radzicie?
 Odpowiedz
#2
Ja ten problem rozwiązałam takim czymś jak dieta pudełkowa zbilansowana jest według zaleceń mojego dietetyka. Korzystam z cateringu i 5 posiłków jest mi dowożonych do pracy. Prawda jest taka, że zdecydowałam się na takie rozwiązanie trochę z lenistwa, bo po 8 godzinach pracy po prostu wygodnie mi było coś zamówić niż ugotować ale nie do końca było to zdrowe. Dlatego jak pojawiło się coś takiego jak dietetyczny catering od razu wiedziałam,.że to coś dla mnie.
 Odpowiedz
#3
Jakie są wasze doświadczenia, jeśli chodzi o współprace z dietetykiem. Zastanawia mnie oferta z sklep.przepisy-dla-dzieci.pl/, gdzie są indywidualne diety dla dzieci i dorosłych. Monotonia posiłków w moim domu powoduje, że synek nie chce jeść. Pytanie więc, czy taka współpraca/ dieta może pomóc rozwiązać problem?
 Odpowiedz
#4
Wszystko zależy od potrzeb. Osoby chore muszą korzystać z diet typu https://mamcisnienie.pl/nadcisnienie-tet...byc-dieta/. Zdrowi mają lepiej, bo podstawą diety jest zdrowy rozsądek.
 Odpowiedz
#5
Jedna z najlepszych możliwości to sięgnięcie po wsparcie coacha dietetycznego. Ofert firm typu Superty.fit jest na rynku kilka. Skuteczność tego typu wsparcia potrafi pozytywnie zaskoczyć.
 Odpowiedz
#6
Zdrowo odżywiać to pojęcie względne. Na pewno należy unikak śmieciowego jedzenia, czyli stawiać na takie, które przygotujemy sami w domu. Dzięki temu znamy skład dań i możemy dowolnie je zastępować np. biały cukier - miodem itp. Np. na https://kulinarneprzeboje.pl/szarlotka-n...szarlotka/ jest przepis na pyszną szarlotkę na kruchym cieście. Przepis podobnu do tego co robiła moja babcia. Ciasto z owocami, jak pokombinujemy to pozamieniamy skład na zdrowy. I takie ciasto domowe na pewno jest zdrowsze od słodyczy kupionych w sklepie, bo tego na pewno nie polecam.
 Odpowiedz


Skocz do: